3 praktyczne wskazówki pomocne przy użytkowaniu prześcieradła z gumką

Ścielenie łóżka nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Największą udręką zazwyczaj jest rozkładanie prześcieradła, które trzeba gdzieś wcisnąć żeby w nocy się nie podwijało i nie zakłócało snu. Od kiedy pojawiły się prześcieradła z gumką, zrewolucjonizowały one świat pościeli i zagościły w sypialni na dobre. Jak więc się obchodzić z tym produktem i jak w łatwy sposób go złożyć? 

Jak w prosty sposób prasować prześcieradło z gumką?

Prasowanie pościeli tak jak i dziecięcych rzeczy czy bielizny to potrzebny i ważny zabieg. Dzięki tej czynności można pozbyć się z prześcieradła wielu bakterii i alergenów bytujących na jej powierzchni. Jest to tym bardziej istotne jeżeli w domu mieszkają alergicy czy małe dzieci. Innym powodem jest fakt, że prześcieradło po wyschnięciu jest zazwyczaj pogniecione i nieładnie się prezentuje nawet po jego rozłożeniu. Dobrym sposobem na gładkie prześcieradło bez dodatkowych zabiegów, jest rozłożenie go na drzwiach albo dużej powierzchni płaskiej. Jeżeli jednak zajdzie konieczność prasowania to można wykonać to na dwa sposoby:

– prasowanie rozłożonego prześcieradła na łóżku,

– prasowanie na desce zaczynając od środka i kończąc na bokach ułożonych na zaokrągleniu deski.

Pierwszy sposób jest o wiele łatwiejszy i szybszy w realizacji. Do tego typu zadań warto wybrać żelazko z funkcją pary, które w łatwy sposób wyprostuje wszelkie nierówności.

Składanie prześcieradła bawełniane z gumką w 4 prostych krokach

Każdy, kto już ma prześcieradła z gumką, to wie, że ich składanie nie należy do najłatwiejszych. Na temat umiejętnego obchodzenia się z tą częścią zestawu pościelowego powstało nawet wiele filmów instruktażowych. Poniższe podpunkty pokażą jak krok po kroku w łatwy sposób złożyć prześcieradło:

– rozłożone prześcieradło gumką do góry, należy złożyć na pół,

– włożyć dwa rogi do środka pościeli, tak aby naszły pozostałe,

– wyrównać powstałe kąty proste tak, aby materiał się nie zwijał nigdzie,

– tak przygotowany prostokąt złożyć dwa razy do środka (od prawej i od lewej),

– teraz złożyć prześcieradło w kostkę i gotowe!

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Idealnie dobrane prześcieradło to klucz do wygodnego użytkowania i osiągnięcia pożądanego wyglądu na posłaniu. Przy wyborze odpowiedniego rozmiaru trzeba mieć na uwadze, że zakładka prześcieradła ma około 15-20 cm. Najlepiej jest więc sprawdzić najpierw grubość materaca i tymi wyliczeniami kierować się przy zakupie odpowiedniego produktu. Gdy jednak prześcieradło okaże się za duże, można zastosować jeszcze jeden trik, który sprawi, że prześcieradło lepiej się dopasuje. Wystarczy wyprać go w pralce na długim programie w temperaturze 60-80 stopni Celsjusza. Tkanina powinna zmniejszyć swoje rozmiary o kilka centymetrów!