Jak dobrać odpowiednie prześcieradło z gumką

Jednym z elementów wpływających na nasz komfort podczas snu jest prześcieradło. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się prześcieradła z gumką, które dobrze przylegają do materaca i “nie ściągają się”. Jednak, żeby spełniały one taką funkcją, muszą być dobrze dopasowane. Na co zwrócić uwagę wybierając najlepsze prześcieradło z gumką?

Jak prawidłowo dobrać rozmiar prześcieradła z gumką?

Kluczowym elementem przy wyborze prześcieradła z gumką jest jego rozmiaru. Tylko ten właściwy jest w stanie zapewnić najlepsze warunki do snu. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że zbyt małe prześcieradło będzie się “rollować”, a przytwierdzona do niego gumka nie jest po prostu w stanie spełniać swojego przeznaczenia. Z kolei za duże prześcieradło będzie tworzyć fałdy materiału, co może być nie do końca przyjemne w pozycji leżącej oraz nieestetycznie wystawać poza łóżko. Jak więc wybrać to odpowiednie? 

1. Należy dokładnie zmierzyć materac łóżka. Najpopularniejsze rozmiary materacy to 120×200, 160×200, 180×200, 220×200 – do tego trzeba doliczyć kilkanaście centymetrów “zapasu” na grubość materaca.

2. Dobrać rozmiar prześcieradła do materacu łóżka – jeśli materac ma wymiary 160×200, to z pewnością można postawić na prześcieradło z gumką w tym rozmiarze (materiał jest naciągliwy). W przypadku, gdy materac jest o niestandardowych wymiarach, najlepszy będzie to nieco większe – zawsze można spróbować skrócić wszytą w prześcieradle gumkę.

Z jakiego materiału wybrać prześcieradło z gumką?

Odpowiednio dopasowane prześcieradło z gumką to, to przylegające do materaca. Jednak równie ważny jest materiał wykonania produktu. W sprzedaży dostępne są głównie te z:

– frotty,

– jerseyu,

– bawełny,

– satyny bawełnianej

I to na nie warto postawić. Dlaczego? Bo tego typu prześcieradła powstają z naturalnego materiału, czyli bawełny, która w przeciwieństwie do syntetyków (np. poliester), jest przewiewna i zapewni ciału oddychalność. Dodatkowo jest miła w dotyku. Takie prześcieradło z gumką wchłania też wilgoć i izoluje ciepło.

Jaki kolor wybrać prześcieradła z gumką dostępnego online?

Przy wyborze prześcieradła z gumką warto też zwrócić uwagę na kolor produktu. Wspomniane już względy praktyczne mają znaczenie dla snu, ale nie można zapomnieć też o estetyce sypialni. Z pomocą więc przychodzą producenci – w sklepach można znaleźć prześcieradła z gumką w dziesiątkach odcieni. W tym przypadku do głosu dochodzą indywidualne preferencje – można dobrać odcień do koloru pościeli lub posłużyć się zasadą kontrastu i wprowadzić nieco oryginalnych akcentów designerskich.